ERA /ÇATI ÇALIŞMALARINDA GÜVENLİK

  Neden ERA Güvenliği –   Hizmetimizin İçeriği–   Özel Olarak Çalıştığımız Sektörler

  Çatılar, yapıları ve tasarımları gereği genellikle çalışanların rahat ve güvenli hareket edemediği, düşme risklerinin çokça bulunduğu alanlara sahiptirler. Çatıların sürekli kullanılan ve göz önünde olan alanlar olmaması nedeniyle çoğunlukla bu tehlike ve riskler doğru ve detaylı şekilde tespit edilmemekte; bakım-onarım, temizlik, enerji sistemlerinin kurulumu vb.rutin dışı faaliyetlerde çalışanlar ciddi şekilde risklere maruz kalabilmektedir.

  ERA Yüksekte Çalışma ve Düşme Koruma Uzmanları, çalışanların düşme risklerine maruz kaldıkları alanlarını belirlemek için, tüm çatı yüzeyinin kritik bir analizini gerçekleştirmekte, planlı ya da plansız çalışmalar için gerekli olabilecek güvenlik tedbirlerinin tespiti ve kurulumunu yapabilmektedirler.

  res1

  Neden Era Güvenliği

  Denetimlerin Hayati Önem Taşıdığını Biliyoruz

  Çatı sistemleri ve düşme koruyucular, tüm standart ve gerekliliklere uygun olarak dizayn edilmiş ve kurulmuş olsalar bile, çevresel faktörler, kullanım şekilleri, gelişebilecek fiziksel, kimyasal, biyolojik ya da mekanik etkiler gibi nedenlerle uygunluklarını yitirebilir ve beklenmedik kazalara neden olabilirler. Bu sebeple sistem ve ekipmanların her yıl uzman bir ekip tarafından denetlenerek uygunluklarının belgelendirilmesi gerekmektedir.

  İnsanları Tehlikelere Karşı Koruyoruz

  ERA, düşmeye karşı korunma sistemlerinde uluslararası gerekli standart ve sertifikasyonlara sahip üst düzey kaliteye sahip ürünleri tercih etmekte, sistem kurulumunda ve eğitimlerde görevli uzman personelinin akreditasyonlarını sürekli güncel tutarak koruyucu sistemlerin doğru ve güvenli kurulumu ile birlikte verdiği eğitimlerle de çalışanların kendilerini en doğru ve güvenli şekilde nasıl koruyabileceklerini anlamalarını sağlamaktadır.

  Yararlı Uzmanlık

  Geçmişimiz, 28 yılı aşkın bir süredir İş Sağlığı ve Güvenliği alanında, Danışmanlık, Eğitim ve Teknik endüstriyel bileşenlere dayanmaktadır. Küresel Erişimimiz ve Profesyonel tutarlılığımız, nerede olursanız olun, en yüksek düzeyde hizmet alacağınız anlamına gelir.

  Tek bir Felsefe ile hareket ediyoruz; İnsanları tehlikelerden ayırmak… Bizi 28 Yıldan bugüne kadar sürüklemeye devam eden ve Nice 28 Yıllarda da devam edecek bir tutkudur bu..

  res22

  Hizmetlerimizin İçeriği

  Tehlike Değerlendirme Araştırmaları

  Tüm çalışanlar, yüksekte düşme korkusu olmadan çalışabileceği, aynı zamanda yapacakları işi aksatmayacak, iş bütünlüğünü ve çalışma konforunu bozmayacak bir çalışma ortamı isterler.

  Yüksekte güvenli çalışma uzmanlarımız ile iş yerinizi tehlikelere karşı değerlendirerek, güvenli ve tamamen İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatına uyumlu bir sistem için gereksinimlerinizi tespit etmekte; çalışma alanınıza ve çalışmalarınıza özel, uygun maliyetli ve tamamen uyumlu bir çözüm oluşturmak için her yönüyle detaylı bir analiz gerçekleştirmekteyiz.

  Temel Aldığımız Değerlendirme Alanları

  • Erişim noktaları

  Erişim noktaları herhangi bir çatıda en sık karşılaşılan tehlike noktalarıdır. Çalışanlarınız, görevlerini gerçekleştirmek için her giriş ve çıkışta bu riske iki kez maruz kalırlar. Bina yapımı aşamasında çatılara erişim noktaları genellikle asgari düzeyde dizayn edilir. Bu da sonrasında yapılacak sistem montajı vb. faaliyetlerde gerekli olacak insan ve ekipman geçişini karşılayamamakta ve ekipler genellikle risk alarak bu alanları kullanmaktadırlar. Ayrıca çatı erişimleri sadece normal zamanlarda değil, çalışma esnasında gelişebilecek deprem, yangın vb. gibi acil durumlarda da etkin, güvenli ve hızlı tahliyeyi sağlayabilecek durumda olmalıdır. Bu nedenle erişim noktalarının, çalışanların yerden itibaren çatıya en güvenli ve konforlu şekilde erişebilmesini ve gerektiğinde de aynı şekilde dönüş yapabilmesini sağlayıp sağlayamayacağı değerlendirilmelidir.

   

  • Çatı Açıklıkları

  Her binanın çatı yapısı farklı olmakla birlikte, çatı üzerinde düşme riski içeren boşluklar genellikle oldukça fazladır. Bu alanlar, çatı kenarları gibi çalışanlar tarafından rahatlıkla görülebilen yerler olabileceği gibi, orta bölgelerde bulunabilecek ara boşluklar, geçiş kanalları vb. gibi fark edilmesi daha zor yerlerde mevcuttur. Çatı değerlendirmesi yapılırken tüm alan detaylı şekilde taranmakta ve bu bölgeler belirlenmektedir.

   

  • Korumasız Kenarlar

  Çatının kenarı en görünür tehlikedir ve genellikle çoğu insanın ilk önce korunmak istediği bölgedir. Çatı kenarına yakınlık, bir kazanın meydana gelme ihtimalini belirlemede çok büyük bir faktördür. Dolayısı ile çatı kenarlarının durumu ayrıca ele alınmakta, binanın yapısı, çatı eğitimi, korkuluk yapılabilme imkanı, çatı kenarlarına yakınlaşma mesafeleri gibi parametreler dikkate alınarak en güvenli ve uyumlu yöntem değerlendirilmektedir.

   

  • Engeller ve Yürüme Yüzeyleri

  Çalışanlarınızın çatı boyunca izlediği ya da ihtiyaç duyacakları yol ve güzergahları anlamak, düşmeye karşı tam bir koruma sağlayabilmek için hayati öneme sahiptir. Çatıdaki engeller, zemin üzerindeki seviye farklılıkları, zeminde bulunan ekipmanlar ve özellikle ilk bakışta güvenli gözüken ancak üzerine basıldığında düşme riski yaratabilecek aydınlatma kapakları ya da çatı zemininde oluşan dayanımı yitirmiş bölgeler gibi alanlar çalışanların çatı üzerindeki hareketleri esnasında ciddi düşme riskleri oluşturabilmektedir. Yapılan değerlendirmelerde bu yüzey ve engellere göre bir tasarım oluşturulmaktadır.

  Risk Değerlendirme Metodumuz

  Çatı Risklerinizi 2 Faktör üzerinden Değerlendirmekteyiz.

  1.Yaralanma Ciddiyeti: Düşmeye karşı koruma değerlendirmesinde, düşmeye bağlı yaralanmanın ciddiyetinin her zaman yaşamı tehdit edici olduğunu varsaymaktayız.

  2.Olasılık: Bir kazanın meydana gelme olasılığının en büyük öngörüsü, çatıdaki tehlikeye maruz kalma sıklığının gözden geçirilmesidir.

  RİSK = Ciddiyet x Olasılık

  Risk değerlendirmemizi kritik tehlikeye ve çalışanların maruz kalma sıklığına göre önceliklendiriyoruz.

  RİSK DEĞERENDİRME MATRİSİ

  Güvenlik Eğitimlerimiz

  Düşmeye karşı koruma alanında, 28 Yıllık Denetim ve Tecrübemiz ile, çalışanlarınızın yüksekte ve açık düşme tehlikelerinin etrafında çalışmaya yönelik güvenlik becerilerini ve bilgilerini geliştirmek için birçok Kurs, Eğitim ve Seminerler sunuyoruz.

  ERA/IRATA-SPRAT-GWO Uzmanlarından Uzman Eğitimi

  Eğitimimiz, çalışanlara düşme sırasındaki tehlikeleri tanıma ve bu tehlikelere maruz kalma durumlarını en aza indirme becerisi ve güvenini vermek üzere tasarlanmıştır. Buna ek olarak, çalışanlara düşmeye karşı koruma ekipmanının nasıl doğru şekilde kullanılacağı, düşmeye karşı koruma sisteminizin temel özelliklerinin anlaşılması ve kendilerini güvende tutmak için kullanım öncesi kontrollerin nasıl yapılacağı konusunda derinlemesine eğitim verebiliriz

  Tehlike Analizi Hizmetleri

  • Yerinde Tehlike Değerlendirmesi

  Uzmanlarımız tehlikeleri belirleyecek ve çalışanlarınızın yaralanma riskini azaltmak, hafifletmek ve ortadan kaldırmak için özel ürün ve sistem kombinasyonu oluşturacaktır.

  • Temassız Tehlike Değerlendirmesi

  Uzmanlarımız uydu görüntülemeyi kullanarak en son düzenlemeleri dikkate alarak tehlikeli bölgeleri düzenleyecektir. İnceleme oturumları daha sonra bir ekran paylaşımı yoluyla paylaşılacaktır.

  • Çoklu Tesis Tehlike Değerlendirmesi

  Uzmanlarımız, tüm güvenlik politikalarına uyum sağlamak ve kuruluş çapında düşmeye karşı koruma planları sağlamak için ulusal veya küresel olsun tüm sahalardaki analizleri koordine ederek kapsamlı bir rapor sunacaklardır.

  Değerlendirme Sürecimiz

  Muayene, Test Etme ve Raporlama Hizmeti

  DETAM GRUP Bünyesinde yer alan TÜRK-AK Akreditasyonlu Periyodik Test ve Kontrol Hizmetleri Firmamız üzerinden yaşam hattınızın ve güvenlik sistemlerinizin tamamen uyumlu olmasını ve tam bir gönül rahatlığı için kullanımının güvenli olmasını sağlamaktayız.

  Mevzuata Uygun Çalıştığınızdan Emin Olun

  Ekibinizi güvende tutmak ve en son mevzuata uyumlu kalmanızı sağlamak için düzenli denetimler çok önemlidir. İş ortağı entegratörümüz olan DETAM Mühendislik üzerinden, yaşam hattı sistemlerinden güvenli erişime, çatı üstü ve sert gergi ankrajlarına kadar her konuda güvenlik çözümlerinin denetimini, testini ve yeniden sertifikalandırılmasını üstlenebiliriz. Uzmanlarımıza güvenin.

  Çatınız ile ilgili tüm sisteminizin denetlenmesi ve yapılacak bu denetimler sonucunda, gerekiyorsa yapılanmanın yeniden sertifikalandırılması ve kullanım güvenliğinin sağlanması ERA Bünyesinde ki IRATA, SPRAT ve GWO Yüksekte Çalışma Uzmanlarımız ile mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilir. İşte sunduğumuz hizmet türlerinden bazıları;

  • Yaşam hatları da dahil olmak üzere her türlü düşüş durdurma sisteminin denetim ve kontrolü,
  • Basamaklar, platformlar ve yürüyüş yolları dahil güvenli erişim ekipmanlarının denetimi,
  • Çatı korkuluğu Vb. koruma sistemlerinin kontrol ve denetimi
  • Delikli cıvataların ve portatif ankrajların denetim ve kontrolü,
  • Askıya alınmış erişim ekipmanlarının test kontrol ve bakımı
  • Kaldırma ve taşıma ekipmanlarının test, kontrol ve bakımı
  • Halatla iniş pistlerinde çekme testleri
  • Yıldırımdan korunma ekipmanlarının testi

  Yukarıda ki Hizmetleri Daha da Öteye Götürmekteyiz.   

  Uzmanlarımız denetim, test ve yeniden belgelendirme hizmetlerini tüm yönlerini ele alacaktır. Ancak sizinle paylaşmaları gereken hususlar varsa, daha da ileri gidebilirler. Sahadaki yüksekten düşme endişeleri konusunda sizlere tavsiyelerde bulunabilirler ve gerekirse ekipmanı kullanmadan önce arıza belirtilerinin nasıl fark edileceği gibi bireysel eğitimler gerçekleştirebilirler.

  Esnek Eğitim Kurslarımız

  Her türlü düşmeye karşı, koruma Eğitim ve Kurslarımızı ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirilebiliriz.  ISTANBUL/ TUZLA’ da bulunun Eğitim-Simülasyon Merkezimiz üzerinden gerçekleştirdiğimiz eğitim programları ile, Ekibinize nasıl destek olabileceğimizi bize bildiriniz.

  ERA Yüksekte Güvenlik Eğitimini Seçmenin Yararları

  Screenshot_44

  ÖZEL ALANIMIZDA OLAN SEKTÖRLER

  Yüksek Binalar

  yüksek binalar

  İş Merkezleri

  işmerkezi

  Havacılık Sektörü

  havacılık

  İnşaat ve Taahhüt

  İnşaat

  Sanayi Tesisleri

  Fabrika

  Eğitim Kuruluşları

  Eğitim

  Veri Merkezleri

  verimerkezi

  Sağlık Hizmetleri

  sağlık

  Üretim Tesisleri

  üretim

  Depolama Alanları

  depolama

   

  Adres   : Tuzla Tepeören mah. 847 Parsel Araylar Sanayi Sitesi A blok No: 29 Tuzla / İstanbul

  Telefon : 0 216 304 24 63
  E-mail : info@era-access.com

  Adres   : Tuzla Tepeören mah. 847 Parsel Araylar Sanayi Sitesi A blok No: 29 Tuzla / İstanbul

  Telefon : 0 216 304 24 63
  E-mail : info@era-access.com

  Adres: Sağlık Mah. Aksu Sok. No:3/3 Sıhhiye – Ankara
  Tel : +90(312) 433 39 39
  E-mail : info@era-access.com

  TEHLİKE DEĞERLENDİRMELERİMİZ HAKKINDA BİLGİ İSTEYİN

   Bize Nasıl Ulaştınız?

   Google/Internet AramasıSosyal MedyaFuarWeb SemineriReferansDiğer

   Varsa İletmek İstediğiniz Notunuz